Aktuality

Aktuální zajímavější akce:

 • V červnu 2018 jsme podnikli v UK inženýrsko geologický a geofyzikální průzkum několik km dlouhé trasy výkopu a pro založení vodohospodářských staveb: 2017-MK-MRRX-VES-VP-VDV-přes rozvodněnou řeku . Fotky z výletu do Talkienovy středozemě (photos.google) pro komentář stiskni (i)

 • V roce 2017-2018 jsme podnikli v ČR zimní geofyzikální průzkum přes rozvodněnou řeku a zamrzlá slepá ramena s cílem najít hluboké zvodnělé struktury metodami reflexní seismiky, multikabelovýmou elektrickou tomografií, VDV a VES-VP: 2017-MK-MRRX-VES-VP-VDV-přes rozvodněnou řeku . Fotky z akce Zimní průzkum přes rozvodněnou řeku a slepá ramena (photos.google) pro komentář stiskni (i)

 • Koncem roku 2017 jsme provedli v rámci rozvojové spolupráce školení etiopských geologů, hydrogeologů a geofyziků o použití a interpretaci geofyzikálních metod pro vyhledávání podzemní vody v podmínkách okolí afrického riftu. Součástí kurzu byly i terénní ukázkové práce a praktika v použitíjednotlivých metod a intrpretační kurzy. Fotky z akce Etiopie 2017 (photos.google) pro komentář stiskni (i) Druhou částí byla přednáška o možnostech karotážních metod pro optimální umístění perforací v průzkumných vrtech a jiné hydrogeologické aplikace vrtné geofyziky. Několik foto postřehů z akce Etiopie 2017 Fotky z akce Etiopie 2017 (photos.google) pro komentář stiskni (i) Na několika lokalitách proběhl ukázkový průzkum s cílem najít hluboké zvodnělé struktury metodami reflexní seismiky, multikabelovýmou elektrickou tomografií, MM, VDV a VES-VP: Několik foto postřehů z akce Etiopie 2017 Fotky z akce Etiopie 2017 (photos.google) pro komentář stiskni (i)

 • V roce 2016 jsme podnikli geofyzikální expedici do jihozápadní části Mongolska - na okraj přírodní rezervace Great Gobi B. Několik foto postřehů z akce Takhiin Tal 2016 a s cílem nalézt zdroj vody pro bázi ochránců koní převalského (Takhi) co nejblíže základny ITG (International Takhi Group). Fotky z akce Takhiin Tal 2016 - Mongolsko, Altai Gobi (photos.google)

 • V roce 2015 jsme podnikli geofyzikální expedici do jižní části Etiopie - do oblasti SidamoNěkolik foto postřehů z akce Sidamo 2015 a s cílem objasnit zlomovou strukturu a geologickou stavbu oblasti a nalézt nové podzemní vodní zdroje pro vesnice spoléhající zatím na záchyt povrchové vody v období dešťů do mělkých rezervoárů. Fotky z akce Sidamo 2015 - Etiopie (photos.google)

 • Několik typů tukulů (domorodých obydlí ze zemědělských oblastí) spatřených při geofyzikálním měření v jižní části EtiopieNěkolik typů východo afrických obydlí - tukulů z oblasti Oromska a Sidamska z roku 2015 vyfotografovaných v roce 2015 v oblasti Oromska a Sidamska.

 • Lidé ze zkoumané oblasti Sidamo a OromskoLidé z oblasti Oromska a Sidamska ve fotografiích z roku 2015 a naši spolupracovníci, Sidama 2015. Lidé z oblasti Oromska a Sidamska ve fotografiích z roku 2015


 • Krajina a pár lidí provincie Khuvsgul a Zavkhan - severní MongolskoLidé a krajina z Khuvsgulu a Zavkhanu očima geofyzikální expedice z roku 2015.


 • Pár fotek z geofyzikálního působení ve SkotskuLidé a krajina - Skotsko 2015 a výlet ke skoro nejsevernějšímu moři tamtéž 2015.


 • Lidi a karajina - Zavkhan - severní MongolskoLidé a krajina ze Zavkhanu z roku 2014 zimomřivýma očima nekvalitního zapískovaného expedičního fotoaparátu - 2014.

 • Starší zajímavější akce:

 • Fotky z vyhledávání vodních zdrojů pro oázu Buchel, starší fotky z akcí pro firmy jako ČGS, které nemají ve smlouvě zákaz publikování fotografií a fotky ze soukromých výletů přátel do mongolských polopouštívecerni-chvilka-poezie-jurty, pořízené do roku 2008. • účast na 3D reflexním seismickém průzkumu u Dolních Věstonic 2008 3D seismika - korekce na VMR, supervising.., . • Vyhledávání vodních zdrojů v mongolské polopoušti Gobi v oáze Buchelt 18Geofyzika v jarní Gobi,na jaře 2007. • Průzkum pro založení nové části rafinerie v RieceGeofyzika v jarní Gobi,na jaře 2007.