Zajímavosti


Zajímavé akce probíhající v současnosti nebo nedávno ukončené:

 • Koncem roku 2017 jsme provedli v rámci rozvojové spolupráce školení etiopských geologů, hydrogeologů a geofyziků o použití a interpretaci geofyzikálních metod pro vyhledávání podzemní vody v podmínkách okolí afrického riftu. Součástí kurzu byly i terénní ukázkové práce a praktika v použitíjednotlivých metod a intrpretační kurzy. Fotky z akce Etiopie 2017 (photos.google) pro komentář stiskni (i) Druhou částí byla přednáška o možnostech karotážních metod pro optimální umístění perforací v průzkumných vrtech a jiné hydrogeologické aplikace vrtné geofyziky. Několik foto postřehů z akce Etiopie 2017 Fotky z akce Etiopie 2017 (photos.google) pro komentář stiskni (i) Na několika lokalitách proběhl ukázkový průzkum s cílem najít hluboké zvodnělé struktury metodami reflexní seismiky, multikabelovýmou elektrickou tomografií, MM, VDV a VES-VP: Několik foto postřehů z akce Etiopie 2017 Fotky z akce Etiopie 2017 (photos.google) pro komentář stiskni (i)

 • Již po celou dekádu je vydáván VIP kalendář s tematikou krajiny a obyvatel zajímavých zemí, kde jsme měli možnost geofyzikálně působit.

 • Nedávno byl vydán kalendář 2017 Kalendář 2017 - klikni pro celý kalendář, s fotografiemi z geofyzikální a hydrogeologické expedice do džungarské stepi v polopouštní rezervaci pro návrat koně Převalského do míst, kde byl spatřen naposlední divoký kůň Takhi - do Tachín Tálu. Náklad kalendáře A3+ je limitován na 20 výtisků. Ve formátu A4 si jej může pro radost vytisknout kterýkoli milovník přírody odsud: Download kalendáře pro rok 2017 (6 MB, ZIP)
 • Vloni byl vydán kalendář 2016 Kalendář 2016 - klikni pro celý kalendář, s fotografiemi z expedic do mongolských hornatých polopouští a etiopské krajiny z oblasti afrického riftu a Sanetti plata popisující příběhy geologického průzkumu a života ve východní Africe a centrální Asii. Náklad VIP kalendáře A3+ je limitován na 10 výtisků. Ve formátu A4 si jej může pro radost vytisknout kterýkoli milovník přírody odsud: Download kalendáře pro rok 2016 (6 MB, ZIP)
 • Starší ročníky:

 • V roce 2014 byl vydán kalendář 2014Kalendář 2014 - klikni pro celý kalendář, s fotografiemi mongolský polopouští, hor, lidí a života. Náklad VIP kalendáře A3+ je limitován na 10 výtisků. Ve formátu A4 si jej může pro radost vytisknout kterýkoli milovník přírody Gruzie a Rumunska odsud: kalendář 2014: Download kalendáře pro rok 2014 (6 MB, ZIP)
 • V roce 2013 byl vydán kalendář 2013Kalendář 2013 - klikni pro celý kalendář, s fotografiemi hor Rodney, Maramureš, Kavkaz a Civi a polopouště Udabno popisující příběhy geologického průzkumu a života v Rumunsku a Gruzii. Náklad VIP kalendáře A3+ je limitován na 10 výtisků. Ve formátu A4 si jej může pro radost vytisknout kterýkoli milovník přírody Gruzie a Rumunska odsud: kalendář 2013: Download kalendáře pro rok 2013 (6 MB, ZIP)
 • V roce 2009 byl vydán kalendář 2010Kalendář 2010 - klikni pro celý kalendář, s fotografiemi hor Altaje, polopouště Gobi a stepí Sukhbaataru popisující příběhy geologického mapování a hledání vodních zdrojů v místech, kde voda chybí nejvíce. Náklad VIP kalendáře A3+ je limitován na 10 výtisků. Ve formátu A4 si jej může pro radost vytisknout kterýkoli milovník stepí odsud: kalendář 2010 leden až červen: Download kalendáře pro rok 2010 - první půlrok (26 MB, PDF) a čevenec až prosinec: Download kalendáře roku 2010 - druhý půlrok (26 MB, PDF)
 • V roce 2008 byl vydán kalendář 2009Kalendář 2009 - červen - klikni pro celý kalendář, s fotografiemi hor Altaje, polopouště Gobi a stepí Sukhbaataru popisující příběhy geologického mapování a hledání vodních zdrojů v místech, kde voda chybí nejvíce. Náklad VIP kalendáře A3+ pro nejvýznamější osobnosti angažované v rozvojové pomoci Mongolsku je limitován na 24 výtisků.
 • V roce 2008 byl vydán kalendář s tematikou krajin a lidí z odlehlých oblastí.. kalendář 2008Kalendář 2008 - květen - klikni pro celý kalendář, s fotografiemi z Altaje a polopouště Gobi popisující příběhy geologického mapování a nalezení vodních zdrojů v místech, kde voda chybí nejvíce. Náklad VIP kalendáře A3+ pro nejvýznamější osobnosti angažované v rozvojové pomoci Mongolsku byl limitován na 30 výtisků.
 • V roce 2006 byl podruhé vydán kalendář 2007 Kalendář 2007 - květen - klikni pro celý kalendář, s fotografiemi z Altaje a polopouště Dornogobi popisující příběhy geologického mapování a nalezení vodních zdrojů v místech, kde voda chybí nejvíce. Náklad VIP kalendáře A3+ pro nejvýznamější osobnosti angažované v rozvojové pomoci Mongolsku byl limitován na 30 výtisků.
 • V roce 2005 byl poprvé vydán kalendář 2006Kalendář 2006 - červenec: sběračka pažitky / souboj dinosaurů - klikni pro celý kalendář, s fotografiemi z polopouště Dornogobi popisující příběh nalezení vodních zdrojů v místech, kde voda chybí nejvíce. Náklad byl limitován na 20 výtisků, které jsou doručeny pouze VIP zákazníkům.
 • Starší zajímavosti:

 • nový program na interpretaci VES vyvinutý firmou SIHAYA, spol. s r.o., v roce 2005, je k dispozici zde, Umožňuje interpretaci řezů VES přímo v geoelektrickém řezu. Podporuje ruční vstup, nebo formáty GEF a RST, výstupy UCM / DXF -> Microstation, Autocad a JPG. • Vyhledávání vodních zdrojů v mongolské stepi a polopoušti ajmaku Suchbaatarplacka, na podzim roku 2007. • Vyhledávání vodních zdrojů v mongolské polopoušti Gobi v oáze Buchelt 18Geofyzika v jarní Gobi,na jaře 2007.

 • Geologické mapování v Altaji Geofyzika v Altaji, a vyhledávání vodních zdrojů v mongolské polopoušti Gobi Geofyzika pro vyhledávání vodních zdrojů v Gobi, v roce 2006.

 • Vyhledávání vodních zdrojů v mongolské polopoušti DornogobiGeofyzika může mít praktický význam i pro napojení velblouda, z let 2003 až 2005.